چهارشنبه 4 خرداد 1401 شمسی /5/25/2022 2:06:59 AM
طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مصوبه این کمیسیون برای واردات خودرو بدون انتقال ارز از جمله در بخش ماشین آلات معدنی خبر داد.
دولت مجاز به واردات ماشین آلات معدنی شد

به گزارش بیرونیت، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی  اظهار کرد: در جلسه کمیسیون تلفیق پیشنهاد بنده برای واردات خودرو جهت الحاق به تبصره ۶ رای آورد که در این پیشنهاد به دولت مجوز واردات محدود خودرو منتهی از محل ارز غیرصادراتی داده شد.

متن پیشنهاد مصوب شده در کمیسیون تلفیق به شرح زیر است: «به دولت اجازه داده می‌شود به منظور تامین مالی شبکه راه آهن کشور و ایجاد خطوط ریلی مورد نیاز اعم از قطار عادی و برقی و سریع‌الاسیر و قطار شهری و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در خطوط ریلی و بخش راه‌سازی و توسعه فرهنگ حمل و نقل با اولویت مناطق محروم و روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها و ارتقاء مدیریت عبور و مرور ناوگان حمل و نقل نسبت به واردات خودرو سواری با رعایت سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی، از محل ارز غیرصادراتی (خود یا دیگران) با نظارت بانک مرکزی، توسط بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری  و ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین معادن و راه آهن کامیون، اتوبوس بیرون و درون شهری، تریلی، تریلی یخچال دار، واگن، واگن یخچال‌دار با تعرفه ورودی که به تصویب هیات وزیران می‌رسد اقدام کند. سقف درآمدی این بند تا ۶۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین می‌ شود.»

با توجه به این مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، بخشی از ۱۰ هزار دستگاه خودروهای غیر سواری مجاز به واردات، به ماشین آلات معدنی اختصاص خواهد یافت. در حال حاضر یکی از معضلات بخش معدن کشور، کمبود ماشین آلات است که باید منتظر ماند و دید آیا مصوبه کمیسیون تلفیق به مرحله اجرا می رسد و اینکه در نهایت چه تعداد از این ماشین آلات وارد خواهد شد. مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین