دوشنبه 26 مهر 1400 شمسی /10/18/2021 4:30:39 PM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:30212
  • زمان انتشار:شنبه 3 مهر 1400-13:22
  • کاربر:
تقی زاده؛ مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بیان کرد:

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد: با رسیدن آب خلیج فارس به مجتمع صنعتی چادرملو و شروع برداشت از این منبع، سالانه به میزان ۲،۱۰۰،۰۰۰ مترمکعب کاهش برداشت آب از منابع فعلی را در بر خواهد داشت که باعث صیانت بیشتر محیط زیست استان می شود و ان شاءالله با تکمیل زیرساخت‌های خط انتقال آب خلیج فارس به مرور زمان با کمک و حمایت دولتمردان و دست اندرکاران استان و همکاری صنایع، روز به روز برداشت آب از خط انتقال خلیج فارس افزایش و برداشت آب از دیگر خطوط انتقالی استان و علی الخصوص چاه‌ها (هرچند که قانونا مالک منابع آب فعلی هستیم) کاهش یابد تا باعث افزایش سطح رفاه مردم استان و افزایش کارایی و اشتغال زایی صنایع استان شود.
براساس اطلاعات موجود در مصرف بهینه آب برترین شرکت فولادی در کشور هستیم

به گزارش یرونیت، مدیرعامل چادرملو ادامه داد: هم اکنون شرکت آهن و فولاد ارفع نیز ۵۰% از نیاز آبی خود را به میزان یک میلیون متر مکعب، از طریق این خط تامین می کند.

این مقادیر تنها ۱۵ درصد از آب تخصیصی شرکت چادرملو ( ۲۰ میلیون مترمکعب در سال) از فاز اول آب شیرین کن پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس است. ۷۰% ظرفیت مازاد این آب که ۱۷ میلیون مترمکعب درسال است، می تواند راهگشای نیاز آبی مابقی صنایع در استان صنعتی یزد باشد. البته باید تاکید کرد: ظرفیت این خط انتقال به مراتب بیشتر بوده و با تکمیل دوفاز آتی آب شیرین‌کن، ورود ۶۰ میلیون متر مکعب آب در سال به استان یزد میسر می شود و به پشتوانه این خط انتقال، در تابستان امسال ۳۰۰۰۰۰ مترمکعب در راستای کاهش تنش آبی شهرستان اردکان به آبفا اردکان به صورت داوطلبانه از سهمیه مجتمع صنعتی چادرملو از خط انتقال اصفهان اختصاص یافت.

مهندس تقی زاده تاکیدکرد: در کشور بر اساس اطلاعات موجود در مصرف بهینه آب نیز از شرکت های دیگر فولادی، برترین شرکت هستیم.

تولید فولاد ما از خاک معدن تا شمش به ازای هر تن فولاد کمتر از ۱.۲ مترمکعب می باشد که با هدف گذاری انجام شده ان شاءالله به زیر یک مترمکعب بر تن شمش خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت چادرملو در پایان گفت: به روش اسمز معکوس پساب‌های صنعتی مجددا به چرخه تولید بازمی گردند و زیرآب حاصله از این سیستم نیز بخشی جهت آبیاری فضای سبز و بخش دیگر جهت خنک سازی سرباره مورد استفاده قرار می گیرد؛ لذا شرکت چادرملو کوچکترین دور ریز آبی ندارد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین